هنر تندرست ماندن

... تصمیمگیری کنید.

افراد دو دل و مردّد دچار دلهره و اضطراب هستند. دو دلی و بیتصمیمی باعث میشود که مشکلات و نگرانیها روی هم انباشته شوند. تاریخ انسان بر اساس تصمیمگیریها ساخته شده است. تصمیمگیری دقیقاً به معنی چشمپوشی آگاهانه از بعضی مزایا و ارزشها برای به دست آوردن بعضی دیگر است. افراد مردّد در معرض بیماریهای معدی، دردهای عصبی و مشکلات پوستی قرار دارند.

اگر نمیخواهید بیمار شوید ...

... به دنبال راه حلها باشید.

افراد منفی، مشکلات را بزرگ میکنند و راه حلها را نمییابند. آنها غم و غصه، شایعه و بدبینی را ترجیح میدهند. روشن کردن یک کبریت بهتر از تاسف خوردن از تاریکی است. زنبور، موجود کوچکی است امّا یکی از شیرینترین چیزهای جهان را تولید میکند. ما همانی هستیم که میاندیشیم. افکار منفی باعث تولید انرژی منفی میشوند که آنها نیز به نوبه خود تبدیل به بیماری میگردند.

اگر نمیخواهید بیمار شوید ...

... در زندگی اهل تظاهر نباشید.

کسی که واقعیت را پنهان نگاه میدارد، تظاهر میکند و همیشه

میخواهد راحت و خوب و کامل به نظر دیگران برسد، در واقع بار سنگینی را بر دوش خود قرار میدهد. مثل یک مجسمه برنزی با پایههای گِلی. هیچ چیز برای سلامتی بدتر از نقاب به چهره داشتن و زندگی کردن با تظاهر نیست. این گونه افراد زرق و برق زیاد و ریشه و مایه اندکی دارند و مقصد آنها داروخانه، بیمارستان و درد است.

اگر نمیخواهید بیمار شوید ...

... واقعیتها را بپذیرید.

سرباز زدن از پذیرش واقعیتها و عدم اتکاء به نفس، ما را از خودمان بیگانه میسازد. هسته اصلی یک زندگی سالم، یکی بودن و رو راست بودن با خود است. کسانی که این را نمیپذیرند، حسود، مقلّد، مخرّب و رقابت طلب میشوند. پذیرفتن انتقادها، کاری عاقلانه و ابزار درمانی خوبی است.

اگر نمیخواهید بیمار شوید ...

... اعتماد کنید.

کسانی که به دیگران اعتماد ندارند نمیتوانند ارتباط خوبی با دیگران برقرار کنند و نمیتوانند رابطه پایدار و عمیقی با دیگران به وجود آورند. آنها معنی دوستی واقعی را درک نمیکنند. بیاعتمادی باعث کاهش ایمان فرد میگردد.

اگر نمیخواهید بیمار شوید ...

غم را از زندگی خود دور کنید...

شوخی، خنده، استراحت، شادی. اینها سلامتی را به شما باز میگردانند و زندگی طولانیتری را برایتان به ارمغان میآورند. آدم شاد از این نعمت بهرهمند است که میتواند محیط زندگیش را بهبود بخشد. شوخطبعی ما را از دست دکترها نجات میبخشد. شاد بودن خودش هم سلامتی و هم درمان است.

اثری از: دکتر دراتسیو وارلا

/ 14 نظر / 26 بازدید
نمایش نظرات قبلی
احمد

وبلاگ خوبی داری.ایشالا موفق باشی

پریسا

اینقدر ذوق کردم که اومدی بهم سرزدی که نگو. بدو بیا که مطلب جدید گذاشتم.منتظرتم

سارینا

سلام وبلاگ جالبی دارین حتما به سایت ما سر بزنید ... منتظرتم http://dl.xco.ir/bazaryabi .

پریسا

بازم منم که ازت بی خبرم . بدو بدو بدو بیا

مهسا جان نثاری

سلام انصافا وبلاگ خوبی داری یه سری هم به من بزن و تا با هم تبادل لینک کنیم بیا عزیزم

سینا

سلام انصافا وبلاگت را که دیدم خوشم اومد وزین و باکلاسه به این سایت سر بزن و وبلاگت را توش بذار تا بقیه وبلاگ نویسان هم وبلاگت را ببینن موفق باشی دوست من

نگار

سلام حالتون خوبه؟ من اومدم بهتون سر زدم اگه خواستید شما هم به من سر بزنید راستی اگه مایل به تبادل به لینک هستید لینک کنید و خبر بدین تا شما رو لینک کنم

hamid

سلام میخوای آمار بازدیدوبلاگت بره بالا؟؟ دوست داری وبلاگ خودت رو معرفی کنی؟؟؟ دوست داری تبادل لینک داشته باشی؟؟؟؟ دوست داری تبادل نظر با وبلاگ نویسان داشته باشی؟؟؟ پس به بزرگ ترین سایت و چت روم فارسی ایرانیان بیا www.irfapatogh.ir www.safachat.net

ثامن تم

سلام به شما .ممنون از حضور گرمتون و لینک کردنتون. شما هم با افتخار فراوان در صفحه لینک دوستان ویژه /دایرکتوری 12گانه ثامن تم لینک شدید. یاعلی